We haven't been everywhere,
but it's on our list
pl
en
Blog
Gdzie
Indie
Nepal
Jak
Narty
Rower
Trekking
Projekty
Azja na lajcie
Indie
Nepal
Porady
Finanse
Jedzenie
Galeria
Zdjęcia
Filmy
Portfolio
O nas
Kontakt
Współpraca
menu
+
Blog
Gdzie
- Indie
- Nepal
Jak
- Narty
- Rower
- Trekking
Projekty
- Azja na lajcie
- Indie
- Nepal
Porady
- Finanse
- Jedzenie
Galeria
- Zdjęcia
- Filmy
- Portfolio
O nas
Kontakt
- Współpraca
Galeria
Mapa
+
−
q
Alpy Szwajcarskie 2014
Sylwestra spędziliśmy w winterraumie w otoczeniu Szwajcarskich czterotysięczników. Mimo trudnych warunków udało się zdobyć jeden z nich - Allalinhorn.
q
Sycylia 2014
Tygodniowy wypad na Sycylię, głównie dla odpoczynku, ale nie mogło zabraknąć też odrobiny wysiłku - weszliśmy na Etnę. Polecamy każdemu :)
q
Pomorze na rowerach 2014
Boże Ciało wykorzystaliśmy by przemierzyć na rowerach część międzynarodowego szlaku R10. Pokonaliśmy odcinek Hel - Słupsk (ok. 220 km) w 3 dni.
q
Mae Hong Son 2014
650 km po górach Tajlandii Północnej na rowerze. Ponad 9000 m podjazdu. PO drodze odiwedzilismy miasteczka: Chiang Mai, Pai, Mae Sot.
q
Ko Kut
Jedna z mniej turystycznych wysp Tajlandii, położona w pobliżu granicy z Kambodżą.
q
Birma
Dwutygodniowy wypad do Birmy. Standardowa pętla Yangon-Bagan-Mandalay-Inle-Yangon z małymi perełkami po drodze :).
q
Indie Południowe
Zwiedzanie Indii południowych - Mumbaju, Kerali, Hampi i Goi.
q
Annapurna Circuit
Chilloutowy trekking po sezonie wokół masywu Annapurny - grudzień 2013.
q
Around Manaslu
Trekking malowniczą doliną Budhi Gandaki przez gurundzkie i magarskie wioski wokół ośmiotysięcznego Manaslu. Najwyższy punkt na trasie - Larke Pass 5160 m n.p.m.
q
Dhaulagiri Circuit
Listopadowy trekking wokół białej góry, prowadzący przez dwie wysokie przełęcze French Pass (5380 m) i Dhampus (5280 m).
q
Kathmandu
Krótka wizyta w Kathmandu, nazywanym - przez co niektórych - disneylandem dla podróżników. Organizacja trekkingu, zwiedzanie, shopping. Odwiedziliśmy Bhaktapur, stupę Boudhanath, a także Swayambhunath.
q
Rajastan
Klasyczna pętla po Radżastanie: Jaipur, Jaisalmer, Jodhpur, a także Orchha w stanie Madhya Pradesh.
q
Himalaje Garhwalu
Dziewięciodniowy trekking w Garhwalu: start z
Guttu
, podejście doliną
Bhilan Gangi
do czoła lodowca Khatling, dalej przeprawa bez szlaku przez
Masar Tal
i
Mayali Pass
(5100m) do
Vasuki Tal
.
q
Srinagar
Stolica Indyjskiego Kaszmiru w końcówce sezonu. Główną atrakcją jest jezioro
Dal
- poza wycieczką na
shikarze
(tradycyjnej łódce) można zdecydować się na nocleg na jednej z dużych barek mieszkalnych.
q
Dharamsala
Chillout w Dharamsali: tybetański klimat, lekcje jogi. najlepsze
Hello to The Queen
w Indiach i
momosy
- prosto z ulicy za 20 rupii. Nie można przegapić... ;)
q
Amritsar
Amritsar - święte miasto Sikhów. Przebywanie przez dwa dni w Złotej Świątyni, to niezapomniane przeżycie. Będąc tam nie można pominąć też codziennej ceremonii zamknięcia granicy z Pakistanem.
q
Ripchar i Markha Valley
9-dniowy trekking przez dwie himalajskie doliny, zakończony atakiem (kolejne 3 dni) na sześciotysięczny szczyt Kang Yatze (6253 m n.p.m.) Wyprawa w składzie: Jaga, White, Paweł, Ola, Hanka.
q
Stok Kangri
Czterodniowy trekking na popularny, prosty technicznie sześciotysięcznik, łatwo dostępny z Leh.
q
Leh
Leh, nawiększe miasto Ladakhu położone na 3500m n.p.m., a także popularna baza wypadowa w otaczające je zewsząd góry.
q
Droga Delhi-Manali-Leh
Pierwszym etapem naszej podróży był dojazd z Delhi, przez Manali do Leh - największego miasta Ladakhu, skąd planowaliśmy wybrać się na dwa trekkingi.
q
Niżne Tatry 2013
W lipcu wybraliśmy się w góry. Aby odpocząć od tłumów turystów zdecydowaliśmy się pojechać na Słowację.
q
Laponia 2013
Zimowy wypad na śladówkach do Krainy Reniferów. 175 km w 10 dni, w tym najwyższa góra Finlandii – Halti (oszałamiające 1324 m.n.p.m.). Temperatura w Kilpisjärvi -29°C. Zorza. No i śnieg. Dużo śniegu.
q
Maroko 2013
Parę wspomnień ze styczniowego wypadu do Maroka... Wynajętym samochodem przejechaliśmy w 11 dni ponad 2000 km, zwiedziliśmy Agadir, Marrakesz, Ouarzazate, wąwóz Todry i Dadesu...
q
Tatry sylwester 2012
Aby świętować nowy rok wybraliśmy się w Tatry Zachodnie, na bazę Speleoklubu Warszawskiego.
q
Sądecki na Halloween 2012
Halloween postanowiliśmy spędzić w Beskidzie Sądeckim. W zaledwie dwa dni (z noclegiem w klimatycznej chacie pod Niemcową) przeszliśmy główny szlak beskidzki prowadzący z Krynicy Zdrój do Szczawnicy.
q
Gruzja 2012
Do Gruzji wybraliśmy się we wrześniu 2012 roku. Wyjazd miał charakter górski. W ramach aklimatyzacji wybraliśmy się na Kazbek (5033 m n.p.m.), po drodze zdobywając kilka okolicznych szczytów.
q
Dolomity 2012
Obóz wspinaczkowy KW Warszawa w dolinie Val Gardena. Wspinaliśmy się głównie po TRADowych drogach wielowyciągowych. Rejon ma potencjał!
q
Matternhorn 2012
W lipcu wybraliśmy się w małym, trzy osobowym zespole w Alpy Szwajcarskie, aby zdobyć Matternhorn (4478 m.n.p.m.).
q
Korea 2012
Wyjazd służbowy do Korei Południowej – miejsca, w którym wszystko wygląda nieco inaczej. Podczas miesięcznego pobytu udało mi się odwiedzić weekendowo: Gyeongju, Busan, Gumi, Daegu, Yangdong.
q
Paklenica 2012
Majówkę spędziliśmy wspinając się w słonecznej Chorwacji. W dni restowe kąpaliśmy się w Adriatyku i zwiedzaliśmy okolicę, w tym Zadar i Jeziora Plitwickie.
q
Beskid Żywiecki 2012
Zimowa, trzydniowa wycieczką po Beskidzie Żywieckim na śladówkach z przełęczy Glinka, przez Krawców Wierch, Rysiankę, Romankę, Trzy Kopce, Pilsko, z powrotem przez Ujsoły.
q
Mexico 2012
Wyjazd z rodziną do Meksyku – przemierzyliśmy w ekspresowym tempie Półwysep Jukatański, zwiedzając po drodze: Tulum, Chichén Itzę, Méridę, Celestún, San Cristóbal, Palenque, Oaxaca.
q
Gorce 2012
W początkowym zamyśle chcieliśmy na nartach przejść w dwa dni przez Gorce, startując z Krościenka do Rabki Zdrój. Warunki śniegowe (i pożyczone biegówki bez łuski) trochę pokrzyżowały nam plany wejścia na Lubań.
q
Grossglockner 2011
Na sylwestra 2011 obraliśmy jedyny słuszny kierunek – ku górom. Wybór padł na Wysokie Taury i najwyższy szczyt Austrii – Grossglockner (3798 m.n.p.m), gdzie wybraliśmy się z grupą znajomych.
q
Praga 2011
Weekendowy wyjazd do Pragi na stopa. Na miejscu spotkaliśmy się z rodziną i zwiedzaliśmy razem czeską stolicę.
q
Cypr 2011
W listopadzie, parę dni po oficjalnym zakończeniu sezonu, wylądowaliśmy na Cyprze. Naszą podróż rozpoczęliśmy w Larnace. Przez kilka dni wspinaliśmy się na Capo Greco.
q
Bieszczady 2011
W listopadzie wraz z rodziną wybraliśmy się w Bieszczady. W ramach standardów byliśmy na Połoninie Caryńskiej oraz w dolinie Sanu.
q
Turcja 2011
W sierpniu w ramach dojazdu do Iranu w męskim składzie zwiedzaliśmy Turcję - kraj kekaba. Czas spędziliśmy w stolicy – Stambule.
q
Iran 2011
Do Iranu wybraliśmy się w typowo męskim składzie, na 23 dni, w najcieplejszym miesiącu roku i w dodatku podczas Ramadanu. Było ciekawie.
q
Bernina 2011
Pod koniec lipca ze Szwajcarii przejechaliśmy do Włoch, aby wejść na najwyższy szczyt masywu Berniny, a zarazem najwyższy szczyt Alp Wschodnich Piz Bernina (4049 m n.p.m.).
q
Bergell 2011
W Alpach Szwajcarskich odbyła się druga część, rozpoczętego wcześniej w Polsce kursu taternickiego. Do Bergell pojechaliśmy w nieco rozszerzonym składzie i zatrzymaliśmy się w małej miejscowości Bondo.
q
Tatry 2011
Kurs Taternicki, pierwszy tydzień w lipcu 2011. Jak widać pogoda nie dopisała, mimo to zrobiliśmy większość "standardów" na Hali Gąsienicowej. Wspinaliśmy się na Kościelcu, Granatach oraz Świnicy.
q
Indie 2010
Półroczny wyjazd na erazmusa do IMT Gaziabad w Indiach. Mimo napiętego programu studiów udało mi się odbyć wiele krótkich wycieczek po północnych Indiach.
q
Sycylia 2010
Rodzinny wyjazd na włoską wyspę w Basenie Morza Śródziemnego. Oprócz standardowego zwiedzania sycylijskich miast Palermo, Mesyny i Syrakuz, w planach było wejście na pobliski wulkan - Etnę (3350 m n.p.m.)
q
Zillertal 2010
W lutym podczas ferii zimowych wybraliśmy się do Austrii. W planach była tygodniowa wyprawa w rakietach po głównym grzbiecie Alp Zillertalskich.
q
Tadżykistan 2009 - Pamir
Po trekkingu w Górach Fańskich zawitaliśmy do stolicy Tadżykistanu - Duszanbe, by potem udać się w Pamir. Z Khorogu słynną Pamir Highway przejechaliśmy do Murgabu.
q
Tadżykistan 2009 - Fańskie
Z założenia wyprawa do Tadżykistanu miała mieć charakter trekkingowy, a także eksploracyjny mało popularnych wśród polskich turystów i alpinistów pasm górskich.
Ta strona używa ciasteczek. Jeśli nie zgadzasz się z tym, opuść ją.
Więcej informacji
Nie widzę w tym nic złego
TOP